انواع لوله فلکسی

لوله فلکسی رسانای جریان برق ، کابل های دوربین ، کابل های مخابراتی و هر کابلی که در صنایع مختلفی مانند ساختمان سازی و غیره استفاده می شود .

یکی از مرسوم ترین پوشش ها برای محافظت بیشتر از فلزات ، پوششی به نام گالاوانیزه که سال های زیادی است که در ایران شناخته شده است .

برای محافظت از سیم ها از لوله هایی تحت عنوان لوله برق استفاده میشود که ممکن است از جنس فلز و یا حتی پلاستیک باشد .

لوله های فلکسی به نوعی از قدرتمند ترین نوع لوله گفته می شود که برای محافظت از انواع کابل ها و سیم ها استفاده می شود .

این کابل ها بیشتر برای محافظت از کابل های بیرونی در ساختمان ها و سازه ها استفاده می شود .

بیشترین کاربرد لوله های فلکسی در محافظت از کابل های دوربین مدار بسته است . که کار انتقال تصویر را به کامپیوتر ها انجام میدهد . مهم ترین ویژگی این لوله ها منعطف بودن ان ها می باشد .

همانطور که متوجه شدیم این لوله ها برای محافظت از انواع کابل های رسانا استفاده می شود تا بتوانند انها را در برابر عوامل های خارجی و بیرونی حفظ کنند .

لوله های فلکسی بدون روکش دار ؛ از اسم انها پیداست که در این لوله ها از هیچی روکشی استفاده نمی شود و به همین امر این لوله ها تنها برای فضای داخلی مناسب می باشد .

لوله های فلکسی روکش دار ؛ این نوع لوله ها دارای روکشی از جنس pvc می باشد که به دلیل داشتن انعطاف بالایی که دارد در فضا های خارجی ساختمان استفاده می شود . برای استفاده از این لوله ها باید به نکته هایی توجه داشته باشیم ، برای عبور کابل از داخل لوله ها باید از سیم های فلزی استفاده کنیم ، هر چه از این لوله در داخل کار استفاده کنیم عمر طولانی تری دارد .

برای خرید لوله های فلکسی نمیتوان قیمت قطعی گفت ، قیمت ها با در نظر گرفتن نوع لوله ها ، برند ، سایز ، تعداد و غیر احتساب می شود

منبع : http://hamy3rip.parsiblog.com

1 دیدگاه دربارهٔ «انواع لوله فلکسی;

دیدگاهتان را بنویسید