درمان با نوروفیدبک – روانشناس برتر

درمان نوروفیدبک یک روش غیر تهاجمی است که امواج مغزی بیمار را اندازه گیری می‌کند و به بیمار بازخوردی در زمان واقعی درباره نحوه عملکرد مغز ارائه می‌دهد. درمان با نوروفیدبک نوعی درمان است که هدف آن کمک به بیماران برای کنترل داوطلبانه برخی از عملکردهای بدن است که معمولاً غیرارادی هستند (مانند ضربان قلب، انقباض عضلانی یا امواج مغزی). بیوفیدبک از ابزارهای الکترونیکی استفاده می‌کند تا فرآیندهای فیزیولوژیکی خاصی را که در بدن بیمار اتفاق می‌افتد و معمولاً از آنها بی‌اطلاع است، به بیمار منتقل می‌کند.
عملکرد نوروفیدبک در درمان بیماری‌ها
در درمان با نوروفیدبک مغز شما را از نظر فعالیت امواج مغزی زیر نظر می‌گیرد و تقریباً بلافاصله بازخوردی را از طریق نشانه‌های دیداری یا صوتی ارائه می‌دهد. هر کدام از امواج‌های مغزی بر روی موضوع خاصی تمرکز می‌کنند به عنوان مثال امواج آلفا با آرامش، آمادگی، مدیتیشن و آرامش عمیق مرتبط هستند، در حالی که امواج بتا با تمرکز، توجه پایدار، تنش، هوشیاری و هیجان مرتبط هستند و برای برای بهبود ویژگی‌هایی مانند توجه و تمرکز، که با ADHD مرتبط هستند، هدف قرار می‌گیرند.
ویژگی‌های درمان با نوروفیدبک
·         دوره درمان سریع و فشرده
·         درمان پایدار با اثرات طولانی مدت
·         حداقل عوارض جانبی، گاهی اوقات برخی از خستگی
·         جایگزین یا مکمل موثر برای دارو
·         بهبود خواب
·         75% از مراجعینی که یک برنامه مراقبت عصبی کامل را تکمیل کرده اند، کاهش آشکاری در علائم ADHD دارند.
درمان با نوروفیدبک می‌تواند یکی از برترین روش‌های درمانی به روز و نوین به حساب بیاید. این روش انواع بیماری‌های روانی را مورد هدف قرار داده و درمان می‌کند. از روش نوروفیدبک نه فقط برای درمان بیماری‌ها بلکه برای بهبود عملکرد مغز نیز استفاده می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید