دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چگونه کار میکند ؟

سیستم اسکنر اثر انگشت بیومتریک بسیار کارآمد و سریع کار می کند همانطور که در مراحل توضیح داده شده در زیر می توانید بخوانید. برای فرآیند شناسایی، یک اسکنر فیزیولوژیکی انگشت بیومتریک بر اساس دو اصل اساسی کار می کند: ابتدا تصویری از انگشت می گیرد.      سپس اسکنر انگشت ویژگی های خاص هر انگشت منحصر به فرد را ذخیره می کند و در قالب کلید رمزگذاری بیومتریک ذخیره می شود.در واقع اسکنر اثر انگشت هرگز تصاویر یک سری کد باینری فقط با انگشت را برای هدف تأیید ذخیره نمی کند. در این بخش میخواهیم ببینیم دستگاه حضور و غیاب اثر انگشتی چگونه کار میکند؟
 

 

 
هیچ کس نمی تواند الگوریتم را به یک تصویر تبدیل کند، بنابراین کپی کردن اثر انگشت شما کاملا غیرممکن است، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد آن نیست.     ثانیاً سیستم حضور و غیاب بیومتریک تعیین می کند که آیا الگوی برآمدگی ها و دره ها در این تصویر با الگوی پشته ها و دره ها در تصاویر از پیش اسکن شده مطابقت دارد یا خیر.     بنابراین اکنون اسکنر اثر انگشت عملیاتی شده است و می توانید به راحتی حضور و غیاب کارمندان و هر جنبه مربوط به زمان را مدیریت کنید.دو نوع بیومتریک اساسی “فیزیولوژیک” و “رفتار” وجود دارد. برای کارهای سیستم حضور و غیاب بیومتریک از تکنیک بیومتریک فیزیولوژیکی استفاده می شود. اکنون این دو تکنیک بیومتریک را یکی یکی بحث خواهیم کرد.
برای اینکه با نحوه کار با دستگاه حضور و غیاب بیشتر آشنا بشویم، ابتدا ببنیم که دستگاه حضور و غیاب چیست ؟
 
دستگاه حضور و غیاب چیست ؟
دستگاه حضور و غیاب یک دستگاه الکترونیکی است که با روشهای مختلف از جمله کارت، رمز، اثر انگشت، چهره و …، ورود و خروج کارکنان را ثبت می کند. این اطلاعات در حافظه دستگاه ساعت زنی ذخیره می شود و ما میتوانیم آنها را به نرم افزار حضور غیاب انتقال بدهیم و آنجا گزارشات مورد نظر را بگیریم.
بیشتر افراد به دنبال خرید دستگاه حضور و غیاب ارزان قیمت هستند. اگر دوست داشتید با این دستگاهها آشنا شوید، روی لینک مرتبط کلیک کنید.
 
برای اینکه بیشتر بدانیم دستگاه حضور و غیاب چگونه کار میکند، اجاز دهید ابتدا با این بیومتریک ها آشنا شویم.
 
انواع بیومتریک در سیستم های حضور و غیاب
فناوری های مختلفی بر روی دستگاه حضور و غیاب کار میکنند.
فیزیولوژیکی
بیومتریک فیزیولوژیکی به معنای خصوصیات انسانی است، یعنی شکل و ترکیب بدن. راه های مختلفی برای شناسایی انسان با کمک ویژگی های بیومتریک فیزیولوژیکی وجود دارد. رایج ترین شناسایی بیومتریک فیزیولوژیکی را می توان از طریق صورت، اثر انگشت، هندسه دست، شبکیه چشم، عنبیه، امضا، ورید و صدا انجام داد.
صورت
از تایید فیزیولوژیکی چهره می توان برای شناسایی افراد استفاده کرد. با این تکنیک فرد از طریق خصوصیات چهره و الگوی خود شناخته می شود.
اثر انگشت
 
تکنیک اثر انگشت نیز بخشی از بیومتریک فیزیولوژیکی است. همانطور که می دانیم اثر انگشت هر انسانی با یکدیگر متفاوت و منحصر به فرد است. بنابراین می توانیم از این تکنیک برای کارهای سیستم حضور و غیاب بیومتریک استفاده کنیم. میزان دقت اسکن اثر انگشت بسیار بالاست و تکنولوژی ارزانی است. در مقایسه با سایر تکنیک‌های بیومتریک فیزیولوژیکی مانند DNA، عنبیه و شبکیه که برای تأیید استفاده می‌شوند.
هندسه دست
در تکنیک هندسه دست، فرآیند شناسایی با اندازه گیری طول انگشتان، شکل دست ها و هندسه کف دست فرد انجام می شود.
عنبیه چشم
در تکنیک عنبیه فیزیولوژیکی مشخصات عنبیه چشم م بررسی می شود تا با عنبیه منحصر به فرد فرد مطابقت داشته باشد. برای این منظور از پرتو فرکانس پایین برای اسکن عنبیه استفاده می شود.
امضا
برای تأیید امضا، املای نام شخص خاص، سبک نوشتن، الگوی کلمه بررسی می شود و با امضای ثبت شده قبلی مطابقت دارد.
رگ
برای تشخیص ورید، الگوی ورید در پشت دست یا مچ دست بررسی می شود تا فقط فرد مجاز شناسایی شود.
صدا
تکنیک تشخیص صدا همچنین می تواند برای هدف تأیید استفاده شود. تن صدای هر مرد، زیر و بم و فرکانس همیشه متفاوت است، بنابراین این تکنیک قابل اعتماد نیست. زیرا تقلید از هر مردی ممکن است. تغییر اندک صدا به دلیل سرما یا تب متوقف می شود و شناسایی شما را غیرممکن می کند.
DNA
DNA هر انسان متفاوت است و ما می توانیم از این بیومتریک فیزیولوژیکی برای شناسایی منحصر به فرد هر فرد استفاده کنیم. میزان دقت شناسایی از طریق DNA بسیار بالا است، اما این تکنیک بسیار گران است.
رفتاری
تکنیک بیومتریک رفتاری یک فرد شامل ویژگی هایی مانند نحوه راه رفتن او و استفاده از اسکنر برای آن است. سیگنال‌دهی امواج مغزی و تکنیک‌های خالکوبی الکترونیکی، تکنیک‌های بهبود یافته احراز هویت رفتاری هستند. ما می‌توانیم از تکنیک بیومتریک رفتاری نیز برای کارکرد سیستم حضور و غیاب بیومتریک استفاده کنیم، اما نصب تجهیزات و سیستم بسیار پرهزینه است.
 
بهترین دستگاه حضور و غیاب تشخیص چهره را در وبلاگ SolutionDots بررسی کنید.
 
مزایای استفاده از سیستم حضور و غیاب بیومتریک
 خب برای اینکه بدانیم دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چگونه کار میکند با مزایای آن هم آشنا میشویم.
مزایای استفاده از سیستم حضور و غیاب بیومتریک بسیار زیاد است. در زیر بخوانید که چگونه سیستم بیومتریک می تواند برای سازمان شما مفید باشد و مزایای استفاده از آن وجود دارد    1. نصب دستگاه حضور و غیاب بیومتریک آسان است.    2. دستگاه حضور و غیاب بیومتریک بسیار سریع کار می کند و رابط کاربری آن بسیار دوستانه است.    2. دستگاه حضور و غیاب بیومتریک، ثبت تردد برای دوستان دوستان مانند کارت‌ها یا رمزهای عبور پین را متوقف می‌کند.   3.  میزان دقت سیستم حضور و غیاب بیومتریک بسیار بالا است.   4.  تجهیزات اسکنر اثر انگشت ارزان هستند.   5.  هیچ کس نمی تواند اثر انگشت شما را جعل کند یا ماکت ایجاد کند.   6. کارمندان می توانند کارت حضور و غیاب او را از دست بدهند یا فراموش کنند، اما نه انگشت.   7. کارمندان نیازی به به خاطر سپردن پین طولانی، گذرواژه ها و الگوها ندارند.   8. حضور با اسکنر انگشت بیومتریک فرآیند سریعی است که به سختی تنها 1 تا 5 ثانیه طول می کشد.   9. حضور با اسکنر بیومتریک به شما امکان ثبت داده های همیشه دقیق را می دهد.   10.  دستگاه حضور و غیاب بیومتریک می تواند به راحتی افراد غیر مجاز را در کمترین زمان رد کند.   11. شرکت ها با کمک دستگاه حضور و غیاب بیومتریک می توانند ساعت ورود و خروج کارگران را بررسی کنند.   12. دستگاه حضور و غیاب می تواند تعدادی از داده های حضور و غیاب کارمندان را به طور موثر مدیریت کند.   13. کنترل دستگاه حضور و غیاب بیومتریک بر ساعت های زمانی کارمندان.   14. سیستم به شما کمک می کند تا با کاهش پرداخت ها، هزینه نیروی کار را کنترل کنید.   15. شما نیازی به محاسبه جداگانه تعطیلات، مرخصی های بیماری و ساعات اضافی ندارید.   16. دستگاه حضور و غیاب بیومتریک خطاهای ورود اطلاعات را به صورت دستی کاهش می دهد.   17. مدیریت جشنواره ها، تعطیلات و مرخصی ها سرد و ساده است.   18. شناسایی افراد مجاز در سیستم حضور و غیاب بیومتریک کمتر از 5 ثانیه طول می کشد.
 
 
بهترین دستگاه حضور و غیاب بیومتریک چگونه کار می کند
 
دستگاه حضور و غیاب بیومتریک برای همه مانند مدارس، شرکت ها، شرکت ها و غیره کار می کند و مانند سایر کشورها از دستگاه حضور و غیاب بیومتریک استفاده می کند. برای این منظور SolutionDots محصول Drive HR را ارائه می دهد. Drive HR توسط SolutionDots عملکرد کاملاً یکپارچه ای را برای بخش های منابع انسانی (HR) و حقوق و دستمزد ارائه می دهد.

 
درباره ویژگی های ارزشمند سیستم منابع انسانی و حقوق و دستمزد در وبلاگ SolutionDots بیشتر بخوانید.دستگاه حضور و غیاب ابری DriveHR به شما امکان نظارت بر حضور و غیاب کارمندان و سایر کارهای دور از محل کار شما را می دهد. سیستم حضور و غیاب بیومتریک DriveHR در کشورها مؤثرترین و یک روش پیشرفته برای جمع‌آوری به موقع داده‌های کارکنان است. وای فای داخلی و فناوری ابری “Push” در زمان واقعی، امکان نظارت بر همه چیز را به صورت زنده فراهم می کند.
مقاله مرتبط : همه چیز درباره دستگاه ورود و خروج

 

دیدگاهتان را بنویسید