طراحی سقف

اکثر ما وقتی به سقف منزل خود فکر میکنیم ، چیزی که به ذهنمان می اید یک طراحی ساده و سفید است . افراد برای طراحی دکوراسیون منزل خود به همه چیز توجه میکنند جز سقف منزل . اما طراحی عالی یک سقف ، چه اینکه مربوط به اتاق نشیمن باشد و یا اتاق غذا خوری یا اتاق خواب میتواند به فضا یک حس بی نظیر ببخشد .

بنابراین در ذهن افراد یک تاثیر خوب بزارد . طراحی سقف دکوراسیون بستگی به فضا و نوع اتاق دارد . الگو و رنگ های بی نظیری وجود دارد ، از سقف های طبقه ای تا سقف های تیرچه ای ، سقف های حاشیه ای و کاذب ، همه این مدل طراحی ها در سقف ها زیبایی های منحصر به فردی را اعطا میکند .

در این میان سقف کاذب به عنوان یک نوع پوشش سقف خانه بسیار پر طرفدار است و باعث به وجود امدن فضایی دل نشین و جذاب در طراحی سقف خانه ها می شود .

از طرفی افراد شهر نشین به دلیل خستگی و شلوغی تمایل دارند که در فضای خانه ، از لحاظ ارامش روحی و روانی ، خستگی ناشی از محیط بیرون را از بین ببرند .

بنابراین استفاده از طرح ها و رنگ های جذاب برای طراحی سقف های کاذب میتواند گزینه ای مناسب باشد .

از مزایای ان میتوان به نصب سریع و اسان ، سبک بودن ، امکان کوتاه کردن سقف ، عایق بندی صوتی و حرارتی ، قابلیت جا به جایی اسان و برداشت سقف اشاره کرد .

برای طراحی سقف خانه توسط طرح های کاذب ، باید به عوملی مانند سبک بودن سقف ، ارتفاع سقف ، محل نصب و … مناسب در نظر گرفته شود .

سقف کاذب کناف که نام یکی از موسسه های بین المللی است که بیش از ۶۰ سال سابقه دارد که در صنایع ساختمانی کاربرد فراوانی دارد . این نوع طرح که در کشور ما پر کاربرد است نوعی از سقف است که در ان پنل های گچی یا غیر گچی از پیش ساخته شده استفاده می شود .

و فریم الومینیومی برای استحکام سازه ان مورد استفاده قرار میگیرد . این طرح ها بسیار شکل پذیر است و شما میتوانید طرح و رنگ دلخواه خود را سفارش دهید .

در بسیار از ساختمان های شهرک خرازی از سقف های کنافی استفاده می شود . بسیاری از این کناف ها شامل طرح های ثابت و متحرک هستند .

انتخاب سقف خانه به مدل کناف ، به دلیل اینکه بسیار سبک است ، میتواند جایگزین بسیار خوبی برای طراحی های گچی باشد .

سقف کاذب اکوستیک ؛ این طرح بیشتر برای مکان هایی مانند سینما ، سالن های موسیقی و مکان هایی استفاده می شود که صدا نباید منعکس شود و به عبارتی نوعی ایزولاسیون به حساب می اید .

سقف کاذب چوبی ؛ شبکه اصلی این نوع طرح برای سقف خانه از جنس فولادی و چهار تراش ها وصل می شود . هنگامی که از طرح کاذب چوبی استفاده می شود بهتر است تمام سقف اتاق های منزل با اون پوشیده شود و به دلیل اینکه چوب گرمای بیشتری به محیط می بخشد بهترین گزینه برای پوشش سقف های بلند می باشد .

1 دیدگاه دربارهٔ «طراحی سقف;

دیدگاهتان را بنویسید