موارد استفاده و انواع بیل مکانیکی

بیل مکانیکی یک ماشین بسیار کاربردی است. تقریباً در هر کارگاه ساختمانی، صرف نظر از نوع کار، یکی را خواهید یافت. بخشی از دلیل محبوبیت بیل مکانیکی این است که انواع مختلفی دارند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. این تنوع همچنین می تواند انتخاب نوع بیل مکانیکی مناسب شما را دشوار کند.

انواع بیل مکانیکی

بیل مکانیکی خزنده

همچنین به عنوان بیل مکانیکی استاندارد یا بیل مکانیکی مسیر شناخته می شود، خزنده ها به جای چرخ روی دو آج حرکت می کنند. اگرچه آنها کندتر از بیل مکانیکی چرخ دار هستند، اما آج آنها آنها را برای زمین های ناهموار یا ناهموار مناسب تر می کند. به عنوان استاندارد، بیل مکانیکی خزنده را می توان در بسیاری از انواع مختلف سایت های ساختمانی یافت. با این حال، آنها بیشتر در عملیات معدن، حفر ترانشه و درجه بندی منظر استفاده می شوند.

مینی بیل مکانیکی

در سال های اخیر، مینی بیل مکانیکی در کارگاه ها رایج شده است. همچنین به عنوان بیل مکانیکی فشرده شناخته می شود، آنها به طور قابل توجهی کوچکتر از سایر انواع ماشین آلات هستند. به همین دلیل است که اکثر مینی بیل مکانیکی چرخش دم را کاهش داده اند (یا در برخی موارد صفر می کنند). این باعث می شود که آنها برای سایت های کاری که نیاز به کار ظریف دارند یا موانع زیادی دارند که باید از آنها اجتناب شود، بهینه می شود. بخشی از محبوبیت آنها را می توان به توانایی آنها در کار در داخل خانه نسبت داد.

بیل مکانیکی طولانی

همانطور که از نام آن پیداست، بیل مکانیکی های بلند دارای یک بوم و بازوی بلند و قابل افزایش هستند. این دو با هم می توانند از 40 تا 100 فوت طول داشته باشند. با دسترسی وسیع تر، این بیل مکانیکی ها برای رسیدن به مسافت های طولانی و مکان های سخت یا خطرناک برای اپراتورها مناسب هستند. متأسفانه، دسترسی طولانی آنها همچنین استفاده از آنها را در فضاهای کوچک یا گوشه های تنگ دشوار می کند. آنها معمولا در سایت های حفاری سنگین و پروژه های تخریب یافت می شوند.

بیل مکانیکی DRAGLINE

برخلاف سایر انواع بیل مکانیکی، بیل مکانیکی دراگلین به جای بازو و بوم معمولی، از طناب بالابر و سیستم دراگلین برای مانور سطل استفاده می کنند. آنها از انواع دیگر بیل مکانیکی بزرگتر هستند و به همین دلیل معمولاً در محل مونتاژ می شوند. اندازه آنها همچنین آنها را به ویژه در حفاری عمیق با حداکثر عمق حفاری 65 متر می کند. سیستم دراگلاین آن را به ویژه هنگام کار در زیر آب، مانند کارگاه های اسکله، مفید می کند. از دیگر کاربردهای رایج بیل مکانیکی دراگلین می توان به شمع بندی عمیق و حفاری جاده اشاره کرد.

بیل مکانیکی مکشی

بیل مکانیکی مکشی که بیل مکانیکی خلاء نیز نامیده می شود، بیشتر به دلیل قابلیت مکش خود شناخته شده است. آنها با یک لوله مکش و یک جت آب برای ایجاد قدرت مکش 200 مایل در ساعت نصب شده اند. بیل مکانیکی مکش اهداف بسیار خاصی دارند، اما در این موارد بسیار مفید هستند. لوله آن معمولاً حدود 30 سانتی متر قطر دارد که آن را برای کارهای زیرزمینی، زمین های ظریف یا عملیات دقیق ایده آل می کند. با این حال، در عملیات های بزرگتر، آنها به خصوص مفید نیستند.

فرمان اسکید

تفاوت اصلی فرمان اسکید با سایر انواع بیل مکانیکی در این است که بوم و سطل دستگاه به سمت راننده است. معمولاً از فرمان های لغزنده در کارهای مسکونی، پاکسازی سایت و حذف آوار استفاده می شود. این به این دلیل است که آنها کوچکتر و جمع و جورتر هستند و آنها را در مانور دادن در فضاهای باریک یا تنگ خوب می کند. آنها به جای مسیر دارای چرخ هستند که باعث می شود سریعتر شوند اما قادر به سوار شدن بر روی زمین های ناهموار نیستند.

بیل های هیدرولیک

بیل های هیدرولیک قوی ترین نوع بیل مکانیکی محسوب می شوند. آنها بسیار بزرگ هستند و دارای موتورهای قدرتمندی هستند که آنها را برای بلند کردن یا جابجایی اجسام سنگین مفید می کند. آنها را معمولاً می توان در عملیات معدنکاری یا پروژه های حفاری سنگین یافت. اندازه بزرگ آنها باعث می شود مانعی در کارگاه های کوچکتر شوند.

انتخاب بیل مکانیکی مناسب برای شغل خود

هنگام انتخاب بیل مکانیکی باید چندین فاکتور در نظر گرفته شود، زیرا یافتن بهترین مناسب برای پروژه شما استفاده از آن را به حداکثر می رساند.

نوع کار – برخی از مشاغل ممکن است نیازهای خاصی داشته باشند، مانند مکش یا دسترسی افقی طولانی.

اندازه/ظرفیت – انتخاب بیل مکانیکی با اندازه مناسب برای انجام کارآمد بسیار مهم است.

محیط زیست – توانایی بیل مکانیکی در حرکت در زمین های ناهموار یا در فضاهای تنگ متفاوت است، بنابراین در نظر گرفتن اینکه محل کار شما چگونه خواهد بود ضروری است.

انتخاب بیل مکانیکی مناسب برای کار می تواند یک چالش جدی باشد. از یک کارشناس تجهیزات ساخت و ساز در یکی از محوطه های EquipmentShare ما بپرسید. کارکنان محلی ما می توانند در مورد تمام نیازهای تجهیزات ساختمانی شما به شما کمک کنند. پیدا کردن یک محل در نزدیکی شما.

ملحقات و قطعات بیل مکانیکی

آناتومی بیل مکانیکی همه از یک ساختار کلی پیروی می کند، اما انواع مختلف بیل مکانیکی مشخصات متفاوتی خواهند داشت.

قطعات و اجزای سازنده

مسیرها – معمولاً از فولاد لاستیک تقویت شده ساخته می شوند که بیل مکانیکی را در سراسر زمین حرکت می دهند. انواع چرخ دار بیل مکانیکی، به طور طبیعی، مجموعه ای از چرخ ها را به جای مسیرها خواهند داشت.

Track Frame – بیشتر قسمت زیرین ماشین را شامل می شود. مکانیزم‌هایی که مسیرها را حرکت می‌دهند و می‌چرخانند در اینجا قرار دارند و زیرشاخه به بقیه قسمت‌های بیل مکانیکی متصل می‌شود. بیل مکانیکی چرخ دار خواهد داشت یک قاب مشابه که مکانیسم های حرکت و چرخاندن چرخ ها را در خود جای داده است.

کابین – مکانی که اپراتور می نشیند. این شامل تمام کنترل های استفاده از بیل مکانیکی است و از اپراتور در برابر خطرات بیرونی محافظت می کند.

وزنه تعادل – با متعادل کردن وزن بازو از واژگونی بیل مکانیکی جلوگیری می کند. اندازه آنها بسته به وزن بازو و اندازه کلی دستگاه متفاوت است.

موتور – منبع نیرو برای بیل مکانیکی. تقریباً همه بیل مکانیکی ها با سوخت دیزل کار می کنند. موتور نه تنها به ماشین اجازه رانندگی می دهد، بلکه هیدرولیک هایی را که بازو را حرکت می دهد، نیرو می دهد.

بوم – قسمت بالایی بازوی بیل مکانیکی. به کابین متصل است و معمولاً فقط قابلیت حرکت عمودی را دارد. بوم های بند انگشتی، اگرچه کمتر رایج هستند، اما قابلیت چرخش به چپ و راست را تا حدی دارند.

چوب – قسمت پایین بازوی بیل مکانیکی. یک سیلندر هیدرولیک چوب را به کار می گیرد و آن را به سمت بوم می کشد تا حرکت حفاری ایجاد کند.

سطل – متصل به چوب، سطل بر روی یک مفصل ثابت می شود که به آن اجازه می دهد تا چمچه زنی. مطمئناً سطل ها استاندارد هستند، اما تنها چیزی نیستند که می توان به انتهای چوب وصل کرد.

tracked excavator digging excavating ground on jobsite

پیوست ها

سطل – رایج ترین ضمیمه در بیل مکانیکی. تمام سطل ها دارای لبه های دندانه دار هستند که به کندن و کندن کمک می کند. حتی سطل ها نیز در اندازه های مختلف برای پاسخگویی به نیازهای مختلف وجود دارند

گیره ها – برخی از مواد ممکن است آنقدر بزرگ باشند که به راحتی با یک سطل جابه جا شوند. گیره ها به بیل مکانیکی اجازه می دهد تا اجسام بزرگتر مانند تخته سنگ یا کنده درخت را بگیرد.

مارپیچ – عمدتاً برای حفاری در زمین استفاده می شود، این اتصالات از یک تیغه مارپیچ و مدارهای هیدرولیک تشکیل شده است. مشابه سطل ها، بسته به اندازه سوراخ و موادی که باید سوراخ شود، دارای مشخصات مختلفی هستند.

بریکر – نسخه های بزرگتر چکش های جک که به بیل مکانیکی متصل می شوند. آنها در درجه اول برای شکستن مواد قوی مانند سنگ و بتن استفاده می شوند. برخی از شکن ها می توانند تا 1000 پوند انرژی ضربه ای را تامین کنند

کوپلرها – همانطور که از نامشان پیداست، ضمیمه هایی هستند که به اپراتورها اجازه می دهند تا ابزارها و پیوست ها را به سرعت متصل کنند (و جدا کنند). کوپل‌ها میزان تغییر بیل مکانیکی خود را محدود می‌کنند، اما تعویض پیوست‌ها را بدون خدمه کامل ممکن می‌سازند.

ضمیمه ها بخش های مهمی از دستگاه شما هستند و سرقت رایج است. اگر می خواهید همه چیز را در ناوگان خود پیگیری کنید و کارایی خود را به حداکثر برسانید، سخت افزار ردیابی ما را برای همه تجهیزات و ابزارهای خود بررسی کنید.

تعویض قطعات

مانند هر ماشین سنگین دیگری، قطعات بیل مکانیکی شما خراب می شود و در نهایت نیاز به تعویض دارد. برخی از قطعات متداول که می توانید انتظار تعویض داشته باشید عبارتند از:

فیلترهای هوا

کمربند

باتری ها

مهر و موم

شیلنگ ها

فیلترهای هیدرولیک

فیلترهای روغن

مطمئن نیستید قطعات جایگزین را از کجا پیدا کنید؟ فروشگاه قطعات بیل مکانیکی EquipmentShare کاتالوگ بزرگی از قطعات جایگزین از ده ها سازنده دارد، چه نیاز به تعویض فیلتر یا یک پنجره کامل داشته باشید. اگر به دنبال نظر حرفه ای هستید یا تجهیزاتی دارید که در مورد آنها به کمک نیاز دارید، با یکی از مراکز خدمات تجهیزات ما تماس بگیرید.

[ بازدید : 2 ] [ امتیاز : 0 ] [ نظر شما : ]

دیدگاهتان را بنویسید