5 داغ ترین سبک معماری برای خانه های چوبی

نگاهی به پنج مورد از داغ‌ترین سبک‌های معماری در خانه‌های چوبی امروزی و واژگان حیاتی برای ارتباط با نوع خانه‌ای که می‌خواهید بسازید.

یکی از بهترین توصیه هایی که می توانید در طول فرآیند ساخت خانه سفارشی دریافت کنید این است که باید یک خط ارتباطی واضح بین خود و تیم طراحی/ساخت خود ایجاد کنید. اما صحبت در مورد طراحی معماری می تواند احساس کند که دارید به یک زبان خارجی صحبت می کنید. مملو از اصطلاحات تخصصی صنعتی و اصطلاحات ناآشنا، چگونه می توانید سبک خانه ای را که به دنبال آن هستید بیان کنید وقتی به آن زبان صحبت نمی کنید؟

به عنوان مثال، مزرعه یک مرد، مزرعه مدرن اواسط قرن دیگران است. “سبک انبار” ممکن است یک نوع خانه را برای شما تداعی کند، اما استفاده از این اصطلاح با یک طراح یا معمار ممکن است باعث شود که او رویکردی بسیار متفاوت با آنچه شما پیش بینی می کردید اتخاذ کند.

درک عناصر کلیدی سبک معماری برای رسیدن به خانه رویاهای شما بسیار مهم است، بنابراین ما موارد ضروری را برای پنج مورد از داغ ترین روند خانه های چوبی امروزی گردآوری کرده ایم. قبل از اینکه بدانید، به زبان طراحی مسلط خواهید بود.


مسلماً محبوب‌ترین نقوش طراحی برای خانه‌های چوبی امروزی، خانه‌های به سبک انباری (معروف به خانه‌های مزرعه مدرن) دارای تاریخچه دیرینه با قاب‌بندی چوبی هستند. با استفاده از نشانه‌های آنها (و اغلب موادشان) از انبارهای مزارع کار، دهانه‌های بزرگی که قاب‌های چوبی می‌توانند به دست آورند، فضای داخلی گسترده‌ای را ایجاد می‌کنند که خریداران امروزی می‌خواهند. بسته به گرایش‌های محاوره‌ای، نمای خانه‌ای به سبک انباری می‌تواند شکل‌های مختلفی داشته باشد، اما به عنوان یک قاعده، خانه‌های انباری امروزی از عناصر سنتی با رنگ‌های به‌روز استفاده می‌کنند، مانند یک پالت رنگی ملایم و تک رنگ یا وسایل مدرن و با الهام از صنعت.

6 چیزی که باید در مورد سبک انبار/مدرن مزرعه بدانید
این سبک ممکن است شامل بازترین طرح‌های طبقه‌بندی با مفهوم باز باشد. اتاق‌ها به‌طور یکپارچه به یکدیگر می‌پیوندند، بدون اینکه تغییری در متریال کف یا ارتفاع سقف برای تعیین آنها ایجاد شود.
الوارهای احیا شده بسیار ارزشمند هستند. اگر نمی‌توانید چوب بازیافتی تهیه کنید یا آن را بخرید، چوب‌های جدیدی که برای تقلید ظاهر قدیمی هستند، این کار را انجام می‌دهند.
برای ظاهر اصیل انبار، یک سقف به سبک گامبرل (که به نظر می رسد یک انبار تنباکو قدیمی است) یک انتخاب محبوب است. اگر بیشتر به سبک خانه های مزرعه متمایل هستید، یک زمین شیب دار با یک گنبد نشانگر طراحی واضح است.
بافت و مواد مخلوط در قلب خانه‌های انبار مدرن قرار دارند. به عنوان مثال، فلز راه راه زنگ زده در کنار سایدینگ تخته ای و چوبی و جزئیات قاب چوبی استفاده می شود. رنگ های رنگ ملایم هستند و اغلب برای ظاهری قدیمی مضطرب هستند.
پنجره‌ها اغلب کوچک و مولیون (تقسیم‌شده) هستند، اما به صورت دسته‌هایی در کنار هم قرار می‌گیرند تا نور طبیعی در داخل خانه پخش شود. پنجره‌های کلیشه‌ای (آنهایی که در بالای دیوار قرار دارند) نیز رایج هستند.
یک ایوان بزرگ و دور تا دور تقریباً همیشه یک عنصر کلیدی است.

Barn-THL_0810_TM_C2_8542_2019-10-30_11-51

کشور فرانسه

دلیلی وجود دارد که چرا سبک کانتری فرانسوی برای چندین دهه یکی از لوازم اصلی خانه های چوبی بوده است. سختی عناصر چوبی و سنگی در معرض دید (و اغلب مضطرب) که از خانه‌های عمارت برازنده حومه پروونس گرفته شده است، قوس‌های منحنی و خطوط نرم طراحی آن را متعادل می‌کند. پالت رنگ بیرونی متفاوت است، اما همیشه برگرفته از طبیعت است. با هم، به نظر می رسد این سبک تقریباً سفارشی برای خانه های چوبی ساخته شده است.

6 نکته ای که باید در مورد سبک کانتری فرانسوی بدانید
خطوط سقف شیب دار و شیب دار معمولاً با کاشی های بشکه ای (اغلب سفالی) پوشیده می شوند.
پنجره های خوابگاهی رایج هستند، به ویژه با شیب تند یا قوس “ابرو”.
پنجره های طبقات اول و دوم (تقریباً همیشه خانه های چند طبقه هستند) باید کاملاً تقارن داشته باشند. در واقع، تقارن طراحی یک جزء کلیدی در سراسر سبک است.
نمای بیرونی اغلب با آجر، سنگ یا گچ بری با رنگ های نرم و طبیعی پوشانده می شود. درب ورودی ممکن است به رنگی پر جنب و جوش رنگ شود تا به آن خودنمایی کند.
حیاط های بیرونی یا تراس هایی که به نظر می رسد از داخل خانه سرچشمه می گیرند، عناصر کهن الگویی هستند.
جزئیات نفیس، مانند تزئینات حکاکی شده یا برجسته روی نرده ها، مانتل ها یا خود قاب چوبی نشان دهنده این سبک است، اما همیشه گرمای روستایی خود را حفظ می کند.

چه به دلیل نوستالژی باشد و چه صرفاً به دلیل شناخت برنامه ریزی هوشمندانه، خانه های بلند و کم ارتفاع که نشان دهنده سبک مدرن اواسط قرن هستند، محبوب فعلی طراحی هستند. نام خود را از خانه های طراحی شده در اواسط قرن بیستم، به ویژه پس از جنگ جهانی دوم گرفته است. مانند بسیاری از نقوش طراحی رایج امروزی، ادغام با طبیعت (اما با لبه مدرن) برای موفقیت سبک حیاتی است. برای مثال، اجزای چوب و فولاد اغلب به طور هماهنگ کار می کنند. برخی از مناطق ایالات متحده، مانند پالم اسپرینگز، تقریباً مترادف با مفهوم اواسط قرن هستند. از نظر قاب چوبی، این یک طراحی زیبایی است که در سال های اخیر شتاب بیشتری به دست آورده است.

6 نکته ای که باید در مورد سبک مدرن میانه قرن بدانید
ارتفاعات بیرونی با صفحات کم و مسطح و خطوط تمیز و زاویه دار مشخص می شوند.
گاهی اوقات، خطوط سقف دارای یک شیب معکوس تدریجی هستند، جایی که خط مرکزی پایین تر از لبه بام است.
ویندوز فراوان و بزرگ است. درهای کشویی و دیوارهای پنجره جمع شونده برای از بین بردن خط مرزی بین داخل و خارج رایج هستند.
در داخل، تغییرات متعدد و اغلب ظریف در ارتفاع، جزء کلیدی موتیف است. فکر کنید: پلان های دو سطح، پایین آمدن از ورودی و اتاق های نشیمن غرق شده. دیوارهای جزئی/نیمه برای ایجاد حس جدایی و در عین حال باز نگه داشتن پلان کف رایج هستند.
زندگی سالم فلسفه مهمی است که در پس این سبک وجود دارد، بنابراین فضاهای ویژه مانند حیاط های داخلی یا نقاط دسترسی متعدد به مناطق نشیمن بیرونی فراوان هستند.
حتی با وجود تعهد به طبیعت، پالت رنگی این سبک پررنگ است، با رنگ های اشباع شده یا استفاده گرافیکی از رنگ های با کنتراست بالا، مانند سیاه و سفید.
همچنین ببینید: خانه قاب چوبی مدرن کوهستانی کانادا


صنعتگر / خانه ییلاقیعصر صنعتی پیشرفت‌های عمده‌ای در تولید به همراه داشت و به طور گسترده‌ای برای بهبود استاندارد زندگی برای عموم مردم در سراسر آمریکای شمالی و اروپا اعتبار دارد. اما این ایده که ماشین‌ها فرآیند تولید را غیرانسانی می‌کنند، واکنش‌های منفی زیادی داشت. جنبش Arts-and-Crafts (Craftsman آمریکایی) در واکنش مستقیم به آن بود. میل به بازگشت به طبیعت و ترویج محصولات دست ساز نسبت به محصولاتی که به صورت انبوه تولید می شدند، محور اصلی این تلاش بود، و اسکلت چوبی توسعه طبیعی این ایده آل است. در مسکن، این مشعل توسط معماران کالیفرنیایی چارلز سامنر گرین و هنری ماتر گرین و همچنین گوستاو استیکلی حمل شد. این گرین و گرین، به ویژه، بودند که ظاهر خانه های ییلاقی ساحل غربی را محبوب کردند، که راه خود را به محله های سراسر آمریکا باز کرد.

6 نکته ای که باید در مورد سبک صنعتگر بدانید
در رد اتاق‌های محفظه‌ای و جعبه‌ای دوران ویکتوریا، خانه‌های Craftsman دارای پلان‌های باز و بدون جریان هستند.
پنجره‌های چوبی دوتایی، با شیشه‌های شفاف در پایین و مشبک‌های عمودی (هرگز افقی) در بالا نشان‌دهنده این سبک هستند.
مبلمان توکار شامل مبل و میز رایج است. حتی وسایل روشنایی اغلب بخشی جدایی ناپذیر از طراحی هستند.
شومینه ها بیش از یک ویژگی زیبا هستند – آنها نمادهای مهم اتحاد خانواده هستند. آنها اغلب بزرگ هستند و دارای دودکش های بیرونی بزرگ هستند.
خطوط پشت بام دارای شیب های کم با لبه های بزرگ هستند.
ایوان ها رایج هستند و دارای ستون های ضخیم و مربعی هستند که اغلب کمی به سمت بالاآمدگی یا سقف ایوان خم می شوند.

سبک احیای تودور
شاید جذاب‌ترین مقوله‌های معماری مورد بحث در اینجا، سبک تودور Revival است که عناصر طراحی دنیای قدیم را با تکنیک‌های ساختمانی مدرن ترکیب می‌کند. ریشه انگلیسی آن به اواخر قرن پانزدهم و سلطنت تودورها از جمله شاه هنری هشتم باز می گردد. در عرض 100 سال از بین رفت. با این حال، در دهه 1890 تا نیمه اول قرن بیستم علاقه مجددی را تجربه کرد، از این رو ما سبک “تجدید مجدد تودور” را داریم. اگرچه در طول سال‌ها تغییراتی در آن احساس می‌شود، اما زیبایی‌شناسی طراحی همچنان ادامه دارد، به‌ویژه در مورد علاقه‌مندان به قاب‌بندی چوبی، زیرا ویژگی متمایز آن – نمای بیرونی نیمه‌چوبی آن – ریشه محکمی در ساخت و ساز چوبی دارد.

6 نکته ای که باید در مورد سبک احیای تودور بدانید

جزئیات نیمه‌الواری نمای بیرونی قبلاً ساختاری بود، اما بسیار کم مصرف بود. نیم‌چوب‌هایی که در خانه‌های مدرن احیای تودور می‌بینید، صرفاً تزئینی هستند.
علاوه بر جزئیات چوبی، نمای بیرونی مواد دیگری مانند گچ و آجر را ترکیب می کند. دومی اغلب در یک الگوی زینتی مانند شاه ماهی تنظیم می شود.
خطوط پشت بام کاملاً شیب دار هستند و دارای تعداد زیادی شیروانی و خوابگاه هستند. سقف ها اغلب با تخته سنگ طبیعی یا مصنوعی پوشیده می شوند.
آنها همیشه حداقل دو طبقه و گاهی سه طبقه هستند و اغلب دارای یک قسمت کنسولی (برفراز) در سطح بالایی هستند.

. اگرچه اتاق اجتماع مرکزی خانه احیای تودور امروزی ممکن است کانسپت باز باشد، اما این سبک نسبت به سایر انواع معماری، فضاهای رسمی و مجزاتری دارد.
پنجره ها بلند و باریک با چندین شیشه مربع یا الماس شکل هستند. شیشه اغلب سرب دار دور پنجره ها معمولاً پهن است.
شومینه ها بسیار تزئینی هستند. حتی دودکش ها هم زرق و برق دار هستند و در بالای آن گلدان های دودکشی تزئینی دیده می شود

دیدگاهتان را بنویسید